18:43 / E Shtunë, 14 Dhjetor 2019

Vdes në moshën 100 vjeçare aktorja e njohur

Aktorja Sheila Mercier ka vdekur në moshën 100 vjeçare.

Një zëdhënëse e ITV e konfirmoi vdekjen e Mercier në një deklaratë të premten në mbrëmje, shkruan Indeksonline.

Ajo ishte një aktore angleze, e njohur më shumë për interpretimin e Annie Sugden në Emmerdale për më shumë se 20 vite, që nga episodi i parë në 1972 e deri në mesin e viteve 1990.

Ajo ishte e martuar me aktorin Peter Mercier dhe kishin një djalë, Nigel.

Ajo për një kohë të gjatë mbajti një sekret, pasi u dhunua nga një oficer gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe mbeti shtatzënë, kshtu vajzën e saj e dha për birësim.

Ndërsa, 30 vjet më vone, ajo u kontaktua nga vajza e saj, e quajtur Janet, e cila kishte arritur të gjente nënën e saj tre dekada pasi ishte birësuar./Indeksonline/

Mos i humb