17:14 / E Martë, 09 Janar 2018 / indeksADMonline

Vdiq në aksident, mesazhi që i qoj të dashurit vendoset në çdo autostradë diku në SHBA (Foto)

Angelina Holloway, 19 vjeç, vdiq në një aksident fatal pasi u kthye nga Florida.

Vdekja e saj tani është fokusi i një fushate i mos shkrimit përgjatë vozitjes. Kur ajo u aksidentuar, sapo kishte mbaruar punën dhe po ngiste makinën.

“Ajo më kishte thirrur më herët dhe tha se po punonte në një ndryshim të dyfishtë. I thashë mirë, bëj kujdes dhe të dua. Më pas ajo tha, edhe unë të dua”, ka thënë nëna e saj.

Angelina vdiq kur makina e saj goditi një pemë. Ajo vdiq në ndikim.

Teksti i saj i fundit për të dashurin e ishte në ora 2:11 dhe shkruante “Nuk mund të pres që të të shoh ty këtë fundjavë”, transmeton Indeksonline.

“Kur e gjeta telefonin e saj të nesërmen, ajo ishte në rrënoja në makinën e saj nën gjithçka”, ka shtuar nëna e saj për Fox News.

Tani, fytyra e saj dhe mesazhi i fundit do të shfaqen përgjatë autostradave, për t’i paralajmëruar shoferët që të kenë kujdes.

Zakonisht në Amerikë thuhet se aksidentet ndodhin nga pakujdesia dhe kyçja e madhe në telefonat përgjatë vozitjes./Indeksonline/