20:49 / E Shtunë, 21 Shtator 2019

Vedat Muriqi asiston dhe shënon për Fenerbahcen

Futbollisti kosovar ka asistuar për Jorgensen në minutën e 20’ për ta barazuar kështu rezultatin në ndeshjen Fenerbahce-Ankaragucu.

Kurse në minutën e 73’ Vedati edhe arriti të shënoj gol pasi u asistua nga Kruse, për ta dërguar kështu skuadrën e tij në epërsi.

Muriqi është duke treguar mjaftë suksese me skuadrën turke, me të cilën po arrinë të shënoj shumë gola andaj edhe po përkrahet mjaftë shumë nga tifozët e kësaj skuadre./Indeksonline/.