12:39 / E Enjte, 14 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Veseli: Mujë Krasniqi ka qenë inspirim për UÇK-në

Mujë Krasniqi ka qenë inspirim për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Kështu është shprehur kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me rastin e 19-vjetorit të rënies së komandantit të UÇK-së Mujë Krasniqi dhe bashkëluftëtarëve të tij.

“Në 19 vjetorin e vdekjes së tij dhe bashkëluftëtarëve që kishte atë ditë në krah, e kujtojmë dashurinë dhe përkushtimin e secilit prej tyre për atdheun dhe lirinë. Kujtimi për ta do të jetë i përhershëm”, ka shkruar Veseli në Facebook.