08:40 / E Premte, 30 Tetor 2020

Veshja me rroba ari e ditëlindjes së Kimit me vlerë rreth 10.000 $

Pa dyshim se  ditëlindja në  një ishull luksoz do i  kushtonte shumë Kim Kardashianit , ajo që mori shumë vëmendje  në festën e madhe të ditëlindjes ishte edhe veshja e saj prej ari .

Ndërsa po festonte atë me miqtë dhe familjen e saj më të ngushtë në një ishull privat, ylli i reality “Keeping up with Kardashians” duket se ishte e veshur si rrallëherë me cilësi së mirë nga koleksioni ikonik i “Vivienne Westëood”, Pranvera 1988 “Machine Machine”, pjesë nga të cilat janë shfaqur në Victoria & Albert Museum të Londrës dhe Instituti i Modës i Teknologjisë në NYC.

Kardashiani veshi një korse ari dhe minifund që përputhej; një vështrim i ngjashëm nga koleksioni aktualisht po shkon për 9,970 dollarë në 10,000, ndërsa një korse e vetme argjendi nga e njëjta shfaqje u shit kohët e fundit për 5,983 dollarë.

Edhe këpucët e manjatit të rrobave të formës kushtuan mjaftë shumë, takat e saj të praruara Amina Muaddi “Henson” me pakicë për 890 dollarë.

Kjo nuk ishte veshja e vetme e ditëlindjes së Kardashian. Para se të nisej për në Tahiti, ylli festoi në një “festë epike surprizë” të hedhur nga nëna dhe motrat e saj, duke veshur edhe një ansambël tjetër të stilistëve: një minidresë të artë shndritëse Dolce & Gabbana, të cilën ajo e shoqëroi me sandalet e përputhura me zbukurime kristali René Caovilla (1,130 dollarë) ,transmeton IndeksOnline.

Siç raportoi ekskluzivisht Page Six, Kardashian shpenzoi 1 milion dollarë në largimin e saj të ditëlindjes, duke formuar një Boeing 777 me 88 vende për të fluturuar me miqtë dhe familjen e saj – përfshirë motrat Kourtney, Khloé dhe Kendall, vëllain Rob, burrin Kanye Ëest dhe mamanë Kris Jenner – në The Brando, një vendpushim luksoz privat në ishull. Aty, sipas një burimi, ata shijuan “darkë të bollshme pas darke, trajtime spa dhe rritje nëpër shenjtëroren e natyrës”.

Ndërsa vajza e ditëlindjes u tha adhuruesve të saj se të gjithë mysafirët kishin kaluar “trajtime të shumta shëndetësore” dhe ishin në karantinë para udhëtimit, kjo nuk i ndaloi përdoruesit e mediave sociale të përplasnin fotot e saj të postuara si të shurdhër dhe të pandjeshme në mes të pandemisë së koronavirusit./IndeksOnline/