10:19 / E Premte, 01 Mars 2024 / G T

Vështirë që e njihni, sa shumë ka ndryshuar ish-lojtari i Premier League

Ish-futbollisti i Kombëtares së Brazilit, Ramires ka bërë një ndryshim drrastik dhe shumë njerëz nuk e njohin kur e shohin në rrugët e ndonjë qyteti.

Ramires u bë i njohur sa ishte pjesë e Benficas, kurse me transferimin në Chelsea arriti t’i prekte majet e suksesit, duke fituar edhe titullin e Ligës së Kampionëve gjatë vitit 2012, shkruan Indeksonline

Ai tani po merret vetëm me familjen e tij, pasi futbollit i dha fund në vitin 2022.

Mike Hewitt/Getty Images
Premier League cult hero looks unrecognisable eight years after leaving England

“Gjithmonë do i mbajë tifozët në zemrën time. Faleminderit gjithë klubeve, trajnerëve, Kombëtares së Brazilit që më lejoi të luaj në dy Kupa të Botës”, u shpreh Ramires

Ramires me Chelsean kishte zhvilluar 251 ndeshje, shënoi 34 gola dhe më pas ishte transferuar në Kinë te Jiangsu Suning./Indeksonline/