12:48 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Vetaksident, vdes vozitësi i veturës

Një person ka vdekur dje në fshatin Prilep të Deçanit derisa ishte duke e drejtuar veturën e tij, si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së kushteve të rrugës ka humbur kontrollin mbi veturën e tij ka dalë nga rruga dhe është përplasur në rrethojat e një objekti.

Si pasojë e aksidentit viktima ka pësuar lëndime vdekjeprurëse. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar.

Trupi i pajetë u është liruar familjarëve për ceremoni të varrimit.