08:34 / E Premte, 10 Gusht 2018

Video që tregon sa të rrezikshëm janë telefonat mobil

Janë të shpeshta rastet kur telefonat mobil shpërthejnë, derisa punojmë me ta, ose kur jemi duke i mbushur me bateri.

Por, një grua mbeti e habitur kur derisa po voziste veturën, telefoni i llojit Iphone 6 merr flakë, transmeton Indeksonline.

Në këtë video, vërehet momenti kur telefoni eksplodon dhe shoferja dekoncentrohet.

Andaj, kujdes ku e mbani telefonin derisa vozisni, mos i lini të nxehen në diell.