14:32 / E Enjte, 05 Tetor 2017 / indeksADMonline

Vijnë modelet e reja të Honor nga Huawei

Nën-marka e Huawei, Honor sapo ka lansuar Honor 9i në Indi. Telefoni është një ekskluziv në Flipkart, me çmim në rreth 234 €.

Honor 9i është i njëjti telefon si Maimang 6 që u lansua për Kinën dhe Honor Nova 2i për Malajzi.

Honor 9i / Nova 2i / Maimang 6 ka një ekran LCD me rezolucion 1080x2160px 18: 9 IPS LCD dhe rezolucione prej 5.9 inç, kamera dyfishe në pjesën e prapme (16MP + 2MP) dhe dy në pjesën e përparme (13MP + 2MP). Brenda qëndron një procesor Kirin 659 i bërë nga Huawei me 4GB RAM, një bateri 3,340mAh dhe ka një lexues të gjurmëve të gishtave në anën e pasme.

Honor 9i do të jetë në dispozicion në Flipkart duke filluar nga 14 tetori.