22:07 / E Shtunë, 17 Tetor 2020

Virgil Van Dijk mund ta humbas sezonin, holandezi ka dëmtuar ligamentet

Liverpool mund të mbetet pa Virgil Van Dijkun këtë sezon.

Holandezi sot në ndeshjen kundër Everton pësoj një lëndim të rëndë pas ndërhyrjes së portierit, Jordan Pickford, transmeton Indeksonline.

Sipas raportimeve të mediave botërore, mbrojtësi holandez mund të mungoj nga 7 deri në 8 muaj.

Ai besohet se ka dëmtuar ligamentet dhe mund të ndodhë që Van Dijk këtë sezon ta kaloj në spital./Indeksonline/