23:43 / E Hënë, 03 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Viti i Ri vjen më herët për fansat e BMW-së

BMW ka ngacmuar sa i përket modelit të ri M8 2020 për më shumë se një vit por fotografitë e para të M8 Competition kanë dalë në sipërfaqe nga GermanCarForum.

Të kapura në një workshop, fotografitë zbulojnë se M8 Competition do të ketë një parakolp agresiv përpara, që përmban tre hyrje të mëdha të ajrit me shtresa rrjete.

Karakteristika të tjera të dukshme përfshijnë një çati me dy flluska me fibra karboni dhe pasqyra aerodinamike të cilat duket se kanë një fund të zbehtë me ngjyrë të zezë.

Duke vazhduar në pjesën e pasme, M8 Competition ka një parakolp pak të mprehtë dhe një spoiler të vogël fibër karboni. Ndryshimi më i madh nga M850i ​​është një difuzer unik i fibrave të karbonit dhe një sistem shterimi me katër koka të rrumbullakëta.

M8 Competition pritet të ketë një fuqi që imiton M5 Competition. Ky model i veçantë ka një V8 binjak turbo 4.4 litërsh që prodhon 617 kuajfuqi. Ajo është e lidhur me një transmetim automatik me 8 shpejtësi. Shpejtësinë 0-100 km/orë thuhet se e arrin për 3,3 sekonda. /IndeksOnline/