16:09 / E Martë, 07 Shkurt 2023 / S Z

Vitia takon ambasadoren e Kroacisë, diskutojnë mundësitë e bashkëpunimit

Ministri i Shëndetësisë  Arben Vitia ka pritur në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barišić, më të cilën  kanë diskutuar sfidat në fushën e shëndetit publik si dhe mundësinë e bashkëpunimit në të ardhmen.  
 
Gjatë këtij takimi ministri Vitia e falënderoi Ambasadoren Barišić për mbështetjen që Kroacia ia ka dhënë Kosovës gjatë pandemisë, si dhe diskutuan për mundësinë e një memorandumi të bashkëpunimit për shkëmbimin e përvojave dhe trajnimin e stafit shëndetësor.  

Nga ana tjetër, Ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barišić ka ripërsëritur qëndrimin se vendi i saj do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën, derisa mbetet e përkushtuar për të forcuar bashkëpunimin në sektorin e shëndetësisë ndërmjet dy shteteve./IndeksOnline/