10:19 / E Premte, 10 Korrik 2020

Vjosa Osmani për bllokimin e Ligjit anti-Covid: E turpshme!

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot ka thënë se bllokimi i Ligjit për luftimin e Covid-19 në Kuvendin e Kosovës është veprim i turpshëm nga deputetët.

Osmani tha se ky ligj do të mundësonte zbatimin e duhur dhe të ligjshëm të masave parandaluese të virusit.

“8 persona vdiqën vetëm dje për shkak të # Covidit- 19. Megjithatë, Qeveria e Kosovës dhe shumica e partive të koalicionit po bllokojnë miratimin e Ligjit anti-Covid, i cili do të mundësonte zbatimin e duhur dhe të ligjshëm të masave antivovative. E turpshme!”, tha ai./IndeksOnline/