10:30 / E Hënë, 11 Dhjetor 2023 / AR

Vlera neto marramendëse e Dua Lipes

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka nisur karrierën muzikore në moshën 14 vjeçare.

Kënga “New Rules” shënoi një moment historik, duke arritur vendin e parë në Mbretërinë e Bashkuar e në shumë vende të tjera.

Ajo tani ka një vlerë neto marramendëse prej 35 milionë dollarësh.

Kujtojmë që suksesi i Dua Lipës u rrit në vitin 2021 me publikimin e këngëve si “Can They Hear Us” dhe bashkëpunimet me ikona muzikore si Elton John në “Cold Heart (Pnau remix).

Në vitin 2022, ajo bashkëpunoi me Megan Thee Stallion në “Sëeetest Pie”, duke treguar shkathtësinë e saj brilante./Indeksonline/