21:14 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Vuçiq do të vizitojë njësitë ushtarake në jug të Serbisë gjatë 72 orëve të ardhshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq nesër kur votohet ushtria e Kosovës, do të vizitojë njësitë ushtarake në jug të Serbisë gjatë 72 orëve të ardhshme.

Siç shkruan transmetuesi publik serb, RTS, Vuçiq do të shoqërohet nga Ministri i Mbrojtjes, Aleksander Vulin dhe shefi i shefi i Shtabit të Përgjithshëm GjeneralLejtnant Milan Mojsiloviç.

Njësitë që do të vizitohen janë ato të Zonën e Sigurisë Tokësore, si dhe në jug të Serbisë, përkatësisht Brigada e 3-te dhe 4-të e Forcave të Armatosura Serbe./Indeksonline/