11:30 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Vuçiq falënderon Libanin për mosnjohjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka pritur sot ambasadorin e Republikës libaneze Tufik Aber të cilin e falënderoj që nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, shkruan Indeksonline.

Vuçiq falënderoi qëndrimin libanz që të mos njohin pavarësinë e shpallur sic shkrujanë mediat serbe të shpallur njëanshëm të Kosovës si dhe mosmbështetjen për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO.

Žaber tha se Libani po qëndron fuqishëm me Serbinë kur është fjala për Kosovën, duke respektuar integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisë./Indeksonline/