16:45 / E Enjte, 22 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Vuçiq në siklet të madh për taksën, prapa tij rrinë zv/kryeministri i Kosovës nga Srpska Lista

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq po vazhdon për herë të tretë t’iu drejtohet mediave rreth rritjes së taksës doganore 100% për gjitha produktet serbe që futen në Kosovë.

Vuçiq u paraqitë para gazetarëve se bashku me drejtorin e të ashtuquajturës Zyre për Kosovën, Marko Gjuriq si dhe zv/kryeministrin e qeverisë “Haradinaj”, Delibor Jevtiq, transmeton Indeksonline

Ai ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që ta tërheqin taksën e cila, sipas Vuçiqit, do t’i dëmtojë tej mase serbët që jetojnë në Republikën e Kosovës.

Më poshtë, disa foto: