10:05 / E Enjte, 08 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Vulini kritikon Tadiqin dhe Jeremiqin për mandatin e EULEX-it

Ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin beson se një nga gabimet më të mëdha të diplomacisë serbe dhe autoriteteve është bërë gjatë kohës së Boris Tadiq dhe Vuk Jeremiq, duke futur EULEX-in dhe duke mundësuar largimin e UNMIK-ut nga Kosova, transmeton Indeksonline.

Sipas tij kjo është ajo çfarë është thënë më herët dhe se sipas tij askush nuk mund ta bëjë këtë pa serbët./Indeksonline/