12:01 / E Shtunë, 09 Nëntor 2019

Xhaka vendos të mos luaj ndaj Leicesterit

Granit Xhaka i ka thënë Unai Emery se nuk e ndjen veten se mund të luajë kundër Leicester City në fundjavë.

Ndeshja në Premier League është e fundit e Arsenalit përpara ndeshjeve të kombëtareve dhe Xhaka pritej të mënjanohet përsëri pasi iu hoq shiriti i kapitenit.

Emery zbulon se mesfushori tashmë i ka thënë atij se nuk mund të luajë kundër Leicester.

“Ende jo”, Emery u përgjigj kur u pyet nëse Xhaka ishte gati të kthehej.

‘Unë fola me të martën për mënyrën se si po ndihet tani dhe si është psiqikisht, por ai më tha që nuk mund të luajë. Ne do të presim. ‘

Xhaka nuk ka luajtur që nga shpërthimi i tij i furishëm në Emirates dhe raportohet se ka dëshirë të largohet nga klubi në Arsenal.

Dhe përkundër stërvitjes gjatë gjithë javës, Emery pretendon se Xhaka nuk është në kornizën e duhur të mendjes për veprim të shtunën.

“Ai po punon mirë, po stërvitet mirë, por ai më tha që nuk po ndihet mjaft mirë për momentin për të luajtur. Ne do të presim”. /IndeksOnline/