10:23 / E Enjte, 12 Shtator 2019

Xhamia -cak vjedhjeje, në Pejë

Persona të panjohur kanë arritur të hynin në një xhami në Pejë dhe prej aty kanë marrë disa pajisje.

Siç njofton policia, është vjedhur zërimi, 3 mikrofona dhe një mikset.

Policia ka thënë se rasti është lajmëruar nga imami i xhamisë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet relevante policore dhe janë duke e hetuar rastin.