09:35 / E Shtunë, 25 Maj 2024 / FR

Xhensila reagon pas këngës së fundit të Besit: “Fajin ty ta hedh dhe vetes…”

Pas publikimit të këngës më të re të Bes Kallakut, “Mosmirënjohja”, të cilën aktori e ka konsideruar tekstin e krijuar nga vetë ai si një “tekst shpirti”, mbrëmjen e sotme, Xhensila ka bërë një postim në profilin e saj të Instagramit, një poezi të Rudyard Kipling, të titulluar ” Në mundesh”.

Në mundsh ta ruash arsyen, kur bota humbet filline fajin ty ta hedh dhe vetes t’i besosh,sa herë tek ti dyshojnë e s’të përfillinpor edhe dyshimet drejt t’i gjykosh…
Në mundsh të rrish në pritje, nga pritja pa u lodhur,e, kur t’urrejnë, urrejtje mos t’ushqesh,madje, ndaj shpifjeve të rrish pa folur,me thjeshtësi, me to pa rënë ndesh…”