09:45 / E Diele, 27 Tetor 2019 / indeksADMonline

Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në formacionin e Liverpoolit, ja kë do ta zëvendësoj

Xherdan Shaqiri nuk ka pasur ndikim në këtë sezon për shkak që nuk i është dhënë hapësirë e mjaftueshme nga Klopp, e po ashtu edhe për shkak të lëndimeve, mirëpo siç duket ai do të kthehet në formacionin e skuadrës angleze mirëpo si zëvendësues.

Futbollisti i cili parashikohet që ta zëvendësoj Shaqiri pritet të jetë Alexander-Arnold, kjo pasi që Shaqiri shihet si një futbollist mjaftë i mirë për krosime dhe mund të rikthejë dinamikën në ekip pasi që përdor këmbën e majtë ndryshë nga Arnold i cili preferon të djathëtën.

Andaj rikthimi i Shaqirit në formacion shihet me optimizëm./Indeksonline/.