13:38 / E Premte, 12 Janar 2018 / indeksADMonline

Yerry Mina dhe gjigantët tjerë të La Ligas

Transferimi i ri i Barcelonës, qendërmbrojtsi i Yerry Mina, ka një fizik mjaft të mirë për pozitën që luan.

Ai është i gjatë 1,95 . Dy metra më i gjatë se Pique, i cili ka gjatësi 1,93 metra.

Më poshtë mund të shikoni lojtarët më të gjatë në La Liga:

Pantilimon: 2,02 metra
Manojlovic: 1,97 metra
N’Zoni: 1,96 metra
Alcala: 1,96 metra
Diego Lopez: 1,96 metra
Yerry Mina: 1,95 metra
Raul Fernandez: 1,95 metra
Tyton: 1,95 metra
Sergio Rico: 1,94 metra
Andres Prieto: 1,94 metra

/IndeksOnline/