23:03 / E Premte, 21 Shkurt 2020

Yjet në përkrahje të 9 vjeçarit, që ishte viktimë e bullizimit

Yjet e Holywood po tregojnë mbështetjen e tyre për Quaden Bayles, një djalë nëntë vjeçar me i cili ka qenë viktima e   bullizmit të përditshëm në shkollë.

Nëna e Quaden postoi një video në Facebook këtë javë pasi ajo e zgjodhi atë në shkollë dhe e gjeti atë në histeri nga ngacmim. Në një moment Quaden tha: “Më vrit, ose do ta vras ​​veten”.

Njerëz nga e gjithë bota janë mbledhur rreth Quaden dhe një faqe GoFundMe u nis nga komediani Brad Williams për ta dërguar atë dhe nënën e tij në Disneyland.

 Faqja kishte një synim prej 10,000 dollarë, por tashmë ka tejkaluar 70,000 dollarë!

Yjet si Hugh Jackman , Jeffrey Dean Morgan , dhe shumë tjerë kanë postuar mesazhe në përkrahje me Quaden në rrjetet sociale./Indeksonline/