17:07 / E Martë, 11 Gusht 2020

Ylli i realit mund të jetë dhurata e parë për Pirlon

Pas emërimit të Andrea Pirlos si trajner kanë filluar spekulimet për transferimin e Iscos te Juventusi.

Corriere dello Sport, raporton se objektivi kryesorë i Pirlos në merkato është përforcimi i mesfushës dhe Biankonerët kanë shfaqur interesim për Iscon.

Problemi i vetëm qëndron te fakti se Isco kushton rreth 60 milionë euro, shifër të cilën Juventusi nuk është i gatshëm ta paguaj.

Mirëpo Biankonerët janë të gatshëm t’ia ofrojnë Realit kartonin e Ramsey si dhe një shumë parash.

Ramsey pëlqehet nga Zidane dhe marrëveshja mund të arrihet, pasiqë klubet kanë marrëdhënie të mira.