21:19 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Young Boys e mbyllin pjesën e parë me epërsi ndaj Tiranës në Evropa Ligë

Tashmë ka përfunduar pjesa e parë në takimin ndërmjet Young Boys dhe Tiranës, duel ky në kuadër të play-offit të evropa Ligës.

Skuadra zvicerane e mbylli pjesën e parë me një gol të realizuar nga, Fassnacht në minutën e 42’të të takimit, shkruan IndeksOnline

Edhe skuadra e Tiranës i kishte rastet e veta, por që nuk arritën të sjellin rezultat pozitiv.
Pra, pjesa e parë e këtij takimi u vendos në 1:0.