09:27 / E Enjte, 06 Gusht 2020

“Zakonisht gjumin e bëj në rrugë, ndërsa tani…”, fjalët e të pastrehit që përlotën botën

Mbi 300,000 njerëz kanë mbetur të pastrehë pas shpërthimit masiv në portin e Bejrutit. Rreth 150 veta kanë vdekur dhe mbi 5,000 janë plagosur. Ajo pjesë e qytetit është shkatërruar, shumë ndërtesa janë dëmtuar rëndë.

Këtë situatë kaotike, e ka përshkruar më së miri me një fjali edhe një i pastrehë për një media lokale.

Zakonisht gjumin e bëj në rrugë, e tani nuk kam ku të fle se gjithçka është shkretuar”, është shprehur i pastrehi i cili ka prekur zemrën e të gjithë njerëzve nëpër botë.