11:32 / E Shtunë, 04 Korrik 2020 / indeksADMonline

Zemaj: Së bashku me Amerikën do triumfojmë edhe kundër Covid-19

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj përmes në postimi, në mënyrë simbolike ka uruar për ditën e pavarësisë së SHBA-së.

Ai simbolikisht ka kujtuar së edhe në kohë të liga edhe sot Amerika ka qenë dhe është mburojë e Kosovës.

Ja postimi i Zemajt:

Atëbotë dhe tani mburojë për ne! Sot edhe në politikë dhe në luftën kundër Covid-19 do të triumfojmë se bashku. Përjetësisht mirënjohës për mbështetjen dhe ndihmën e dhënë! Urime Dita e Pavarësisë Amerikë! Happy Independence Day USA!