23:02 / E Premte, 18 Shtator 2020

Zgjidhet “Miss Universe Albania & Kosova”, kjo është vajza që do të na përfaqësojë në “Miss Universe”

Sonte u mbajt “Miss Universe Albania & Kosova”.

Në eventin që u transmetua në Klan Kosova dhe Vizion Plus, është zgjedhur më e bukura e Kosovës.

Kurorën e më të bukurës e ka fituar, Blerta Veseli e cila do të përfaqësojë Kosovën në spektaklin e bukurisë që do zhvillohet në tre mujorin e parë të 2021-ës shkaku i pandemisë.

Kujtojmë që mbrëmja u drejtua nga dy modelet e njohura shqiptare, Adrola Dushit dhe Xhesika Berberit, bashkë me moderatorin Alaudin Hamitit.