21:33 / E Shtunë, 09 Shkurt 2019 / indeksADMonline

Zjarrfikësit ndihmojnë qenin, nxjerrin nga liqeni i ngrirë

Ky qen do të kishte ngordhur nëse nuk të ndihmonte zjarrfikësi.

Këto pamje janë xhiruar nga Vukovar të Kroacisë, ku qeni kishte mbetur në liqenin e ngrirë.

Ai u ndihmua nga njësia e zjarrfikësve, të cilët bënë të pamundurën për ta nxjerrë atë, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Zjarrfikësi i cili mbahej nga kolegët e tij, rrëshqet nëpër liqenin e ngrirë deri të qeni dhe arrinë ta shpëtoj atë.

Shikoni më poshtë pamjet./Indeksonline/