11:51 / E Martë, 01 Maj 2018 / indeksADMonline

Zotëria më i veçantë në protestën e sotme të 1 majit (Foto)

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës ka organizuar sot një protestë për të shënuar Ditën Ndërkombëtare të Punës.

Përpos tyre në protestë janë bashkuar edhe Lëvizja Vetëvendosje.

Protesta është duke u zhvilluar në sheshin ‘Zahir Pajziti’ me pankarta të shumta, ku mbishkrimet janë nga më të ndryshmet.

Sigurisht ndër më të veçantët e kësaj proteste ishte një plak, i cili kishte të veshura veshje kombëtare, që e bënin të dallohej nga të gjithë, transmeton Indeksonline.

Ai dukej shumë i mbajtur mirë dhe i ulur si një zotëri i vërtetë./Indeksonline/

Temat: