21:00 / E Mërkurë, 29 Maj 2024 / Gj. Sh

Zyrtare: Bonucci pensionohet nga futbolli

Leandro Bonocci edhe zyrtarisht është pensiononuar nga futbolli aktiv.

Mbrojtësi italian përmes një video në rrjetet sociale, ka njoftuar se ka ”varur” këpucët në moshën 37-vjeçare, shkruan IndeksOnline.

”Përgjithmonë
Kur isha i vogël Po ëndërroja këtë histori, për të treguar duke i premtuar vetes piketa të rëndësishme për të përqafuar kundër të mëdhenjve të gëzueshme, duke pasur besim përmes vështirësive, me guxim, një baba, një shoqërues, një burrë, një futbollist, përtej historisë sot jam unë”, ka shkruar Bonnuci.

Ish-mbrojtësi i Juventusit dhe Milanit, së fundi ishte pjese e skuadrës së Fenerbahces, pasi u transferua në janar nga skuadra e Union Berlinit, ku bëri 12 paraqitje në të gjitha garat./IndeksOnline/