12:11 / E Premte, 15 Janar 2021 / A K

Zyrtare: Bruno thyen rekord në Premierligë

Bruno Fernandes është emëruar sërish futbollisti i muajit në Premierligë.

Lojtari i Manchester Unitedit ka fituar çmimin si lojtari i muajit dhjetor, shkruan IndeksOnline.

Portugezi bëhet lojtari i parë që fiton këtë çmim katër herë radhazi në të njëjtin sezon.

Për një sezon, ai tashmë ka çmime ‘POTM’ (nga 4) njëjtë sa kanë: Ronaldo, Lampard, Henry, Scholes, Vardy, Bergkamp dhe Shearer./IndeksOnline/