18:37 / E Enjte, 01 Tetor 2020

ZYRTARE: Lewandowski, futbollisti më i mirë i vitit nga UEFA

Sot në Gjenevë të Zvicrës është hedhur shorti i grupeve në Ligën e Kampionëve.

Skuadrat elitë të këtij kompeticioni mësuan grupin e tyre dhe kundërshtarin potencial, shkruan IndeksOnline


Ndërkaq, UEFA dhuroi edhe çmimin për sulmueisn më të mirë të vitit 2020, çmim ky që i takojë, Robert Lewandowskit të Bayernit.