18:15 / E Martë, 12 Nëntor 2019

Zyrtare: Maldini vazhdon kontratën me Milanin, deri në vitin 2024

Familja Maldini vazhdon të jap kontributin e tyre në skuadrën e Milanit.

Pas gjyshit të tij Cesare, babit Paolo edhe Daniele do të vazhdoj të jetë pjesë e kuqezinjve.

18 vjeçari ka nënshkruar kontratë të re me skuadrën ku ka bërë histori babai i tij.

Daniele Maldini ka nënshkruar edhe pesë vite të tjera dhe do të jetë në Milan deri në vitin 2024.

Kujtojmë se Paolo Maldini gjithë karrierën e tij ishte pjesë e Milanit. /IndeksOnline/

Mos i humb