19:52 / E Premte, 22 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Zyrtare: Mbledhja tjetër e kryesisë për Specialen, mbahet në ora 21:00

Edhe për kundër presioneve të mëdha të ndërkombëtarëve, megjithatë mbledhja e jashtëzakonshme e cila u paralajmërua nga Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli pritet të mbahet në ora 21:00, nga e cila pritet të dal propozimi për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale.

Sipas  burime Bilall Sherifi, Xhavit Haliti, Kadri Veseli dhe dy nga komunitetet ndodhen brenda në sallën ku pritet të mbahet mbledhja e kryesisë së kuvendit. /Indeksonline/