20:53 / E Martë, 09 Gusht 2022 / OSH

Zyrtare: Ponte Prizreni përforcohet me amerikanin Angelo Stewart

Ponte Prizreni ka njoftuar se ka nënshkruar me amerikanin De Angelo Stewart.

Stewart së fundi ishte pjesë e skuadrës Guimares në Superligën Portugeze ku luajti me mesatare prej 10.55 pikëve dhe me efikasitet 43 për qind.

27 vjeqari i gjatë 196 cm, karrierën e ka filluar në NCAA1 në Amerikë, për të vazhduar në Gjeorgji e Portugali.

Klubi nga Prizreni dje bëri të ditur edhe transferimin e Donnie Tillman.