14:22 / E Mërkurë, 23 Shtator 2020

Zyrtarizohet një meç i shumëpritur në boks

Boksieri ukrainas, më në fund do të përballet me Derek Chisoranin. Meçi ishte vendosur të zhvillohej më 23 maj, por lufta u shty për shkak të pandemisë.

Usyku po synon të gjitha rripat e botës së peshave të rënda dhe fitorja ndaj Chisoranit, do ta vërë në luftë të detyrueshme të titullit në WBO me kampionin e unifikuar Anthony Joshua.

Dy boksierët kanë treguar respekt të madh për njëri-tjetrin në konferencë duke premtuar një meç të madh më 31 tetor./Indeksonline/