15:36 / E Hënë, 16 Prill 2018

Nga komplikimet e pneumonisë, vdes aktori i famshëm!

R. Lee Ermey aktori i filmit të njohur “Full Metal Jacket” – vdiq të dielën nga komplikimet e pneumonisë.

Aktori ishte 74 vjeç, ndërsa lajmin për vdekjen e dha menaxhari i tij, Bill Rogers.
“Me trishtim të thellë dhe me keqardhje iu njoftoi se R.Lee Ermey ka vdekur këtë mëngjes”, tha Rogers, shkruan Indeksonline.

Ermey kishte më shumë se 60 kredite filmike në hapësirën e karrierës së tij të aktrimit, duke përfshirë pjesë në “Apocalypse Noë” të Francis Ford Coppola, “Burning Mississippi” dhe “Toy Story”.

Aktori legjendar vazhdoi të organizonte një numër të shfaqjeve televizive, duke përfshirë “Mail Call” dhe “Lock N ‘Load me R. Lee Ermey” – që të dyja u transmetuan në Channel Historik.

Ai së fundi ka organizuar programin Outdoor Channel, “Koha e Gunny.”/Indeksonline/