21:04 / E Martë, 07 Nëntor 2017 / indeksADMonline

​​Damasku: SHBA dhe Turqia, vende okupuese

Këshilltari i presidentit sirian, Bashar al-Assad, Butain Saban tha sot se Shtetet e Bashkuara dhe Turqia janë në mënyrë të paligjshme në territorin e Sirisë dhe se qeveria siriane do t’i trajtojë si “vende okupuese”.

Saban kundërshtimin e tij ndaj pranisë amerikane dhe turke në territorin sirian e tha gjatë një intervistë për televizionin shtetëror.