11:45 / E Hënë, 06 Maj 2019 / indeksADMonline

​Efektivja humb jetën, reagon Rama

Pas njoftimit se efektivja e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Zarife Muharrem Hasanaj ka humbur jetën pas shpërthimit të një mine në Poloni, ku u plagosën dhe dy efektivë të tjerë ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Në një status në Twitter Rama shpreh ngushëllimet për familjarët:

Dhimbje e respekt i thellë për efektivin e Forcave tē Armatosura, Zafire Hasanaj, e cila ra në krye të detyrës gjatë një misioni të NATO-s në Letoni, ku u plagosën dhe dy efektivë të tjerë!Ngushëllime familjes, të afërmve e miqve të Zafires dhe qoftë i përjetshëm kujtimi i saj./TCh/