22:30 / E Diele, 07 Gusht 2022 / AR

​I dashuri i Winona Ryder mendoi se ajo ishte Milla Jovovich

I dashuri i aktores Winona Ryder mendoi se ajo ishte Milla Jovovich kur u takuan për herë të parë, pasi ai nuk e kishte idenë se kush ishte ajo.

Aktorja 50-vjeçare mendon se është “e mahnitshme” që stilisti i modës Scott Mackinlay Hahn – me të cilin është takuar që nga viti 2011 – nuk është i përfshirë në të njëjtën industri si ajo, por mungesa e njohurive të tij për Hollywood-in çoi në një situatë qesharake.

“Ne kemi shumë të përbashkëta. Ne u lidhëm në kaq shumë nivele. Por ishte e mahnitshme që ai nuk ishte në këtë biznes. Unë vërtet u përpoqa ta mbaja atë në heshtje. Ai mendoi se unë isha Milla Jovovich. Më tha se isha e shkëlqyer në “Elementi i Pestë””, tha Ryder për revistën britanike Harper’s Bazaar.

Aktorja e “Stranger Things” së fundmi pranoi se “nuk po kujdesej” për veten pasi u nda nga Johnny Depp në vitin 1993, por një “terapist i jashtëzakonshëm” e nxiti të imagjinonte të ishte më e butë ndaj një versioni më të ri të vetes, gjë që edhe e ndihmoi.

Duke iu referuar filmit të saj të vitit 1999 “Girl, Interrupted” – i cili flet për një grua të re në një spital psikiatrik – Winona tha se kjo ishte jeta e saj reale.

“Më kujtohet, po luaja këtë personazh që përfundon duke u torturuar në një burg kilian. Unë do të shikoja këto mavijosje dhe prerje të rreme në fytyrën time (nga xhirimet) dhe do të luftoja ta shihja veten si kjo vajzë e vogël. ‘A do ta trajtonit këtë vajzë ashtu siç po e trajtoni veten?’ Mbaj mend që shikoja veten dhe thashë: ‘Kjo është ajo që po i bëj vetes, sepse thjesht nuk po kujdesesha për veten,” tha aktorja.

Winona është mirënjohëse për mbështetjen që mori nga bashkëylli i saj i “The Age of Innocence” Michelle Pfeiffer, në atë kohë.

“Mbaj mend që Michelle thoshte: ‘Kjo do të kalojë’. Por unë nuk mund ta dëgjoja. Nuk kam folur kurrë për të. Është kjo pjesë e imja që është shumë private. Unë kam një vend të tillë në zemrën time për ato ditë. Por për dikë më të ri që është rritur me mediat sociale, është e vështirë të përshkruhet,” tha Ryder.