15:42 / E Hënë, 15 Gusht 2022 / LB

​Kurti pret presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj është pritur me ceremoni nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Kjo është vizita e parë të tij prejse mori mandatin në krye të shtetit shqiptar.

Begaj po viziton Kosovën me ftesë të homologes, Vjosa Osmani dhe do të qëndrojë dy ditë.