09:09 / E Enjte, 07 Korrik 2022 / AR

​Llapi nis aventurën në Evropë, përballet me Buducnostin e Malit të Zi

Fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi, sot nis rrugëtimin në garat evropiane, përkatësisht në Ligën e Konferencës, aty ku kërkon të tregoj paraqitje dinjitoze.

Rivali i raundit të para kualifikues nga kjo garë për Llapin është skuadra nga Mali i Zi, Buducnosti.

Skuadra e trajneri Tahir Batatina do të jetë mysafire dhe ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Stadion Pod Goricom”, në Podgoricë dhe fillon nga ora 20:30.