16:41 / E Diele, 05 Korrik 2020 / indeksADMonline

​Maqedoni Veriore, 7 të vdekur dhe 115 raste të reja me Covid-19

115 të infektuar, 7 të vdekur dhe 40 të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore.

Numri më i madh i të infektuarve është në Shkup, përkatësisht 53 raste të reja, Strugë 13 raste, Tetovë 8 dhe nga gjashtë raste në Dibër dhe Shtip.

Në qytetet tjera ka nga më pak se katër raste te reja. 5 të vdekur janë regjistruar në Shkup dhe nga një në Tetovë dhe Krushevë.

Nga 40 të shëruar, 26 prej tyre janë nga Shkupi. Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.032 teste, ndërsa probabiliteti i të infektuarve në raport me numrin e testeve arrin në 11 për qind.