15:25 / E Diele, 28 Qershor 2020 / indeksADMonline

​Maqedoni Veriore: 9 të vdekur dhe 176 të prekur nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 870 teste dhe prej tyre 176 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Ndërkohë kanë ndërruar jetë edhe 9 persona dhe janë shëruar edhe 80 pacientë./AlsatM