18:19 / E Hënë, 05 Dhjetor 2022 / LB

​Mbyllen 15 minutat e para të shtesave, ky është rezultati mes Japonisë dhe Kroacisë

Kanë përfunduar tashmë 15 minutat e para të vazhdimeve në ndeshjen ndërmjet Japonisë dhe Kroacisë.

Rezultati ka mbetur i pandryshuar nga ai i 90 minutave të rregull, 1-1, andaj gjithçka pritet të vendoset në 15 minutat e dyta dhe nëse prapë nuk ka ndryshime rezultati, atëherë fituesi do të përcaktohet pas penalltive.

Për Japoninë golin e ka realizuar Maeda, kurse Ivan Perisic shënoi për Kroacinë.