22:01 / E Shtunë, 21 Mars 2020

​Ministrja Manastirliu: Shërohet edhe pacienti zero, bëhet i treti që kthehet në shtëpi

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nëpërmjet një statusi në Facebook ka bërë me dije se është shëruar plotësisht edhe pacienti zero.

Ditën e djeshme u dha lajmi që janë shëruar dy pacientë, ku njëri ishte babai i pacientit zero.

Statusi:

Një tjetër lajm i mirë🏼
Edhe pacienti 0⃣ sapo është konfirmuar negativ🏼
Babë e bir pritet të lënë spitalin dhe bashkë me pacientin tjetër që la spitalin pasditen e sotme, janë 3⃣ pacientët e shëruar që rikthehen në shtëpi🏼
Shumë mirënjohëse për punën dhe sakrificën e ekipit të #Infektivit
#JeniMëTëMirët🤩