16:42 / E Diele, 22 Mars 2020 / indeksADMonline

​Në Holandë 179 të vdekur nga koronavirusi – 4.204 të infektuar

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Holandë është rritur sot nga 43 në 179, me viktima midis moshës 57 dhe 97-vjeç, sipas autoriteteve shëndetësore.

Numri i rasteve të konfirmuara në vend u rrit me 573 në 4.204, një rritje prej 16 për qind.

Të fundit nga KORONAVIRUS

Të fundit