10:44 / E Premte, 10 Korrik 2020

​Nis videokonferenca Hoti-Vuçiq

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti merr pjesë në konferencën virtuale. Ajo është paraparë të nisë në orën 10:30, të organizuar nga presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Në këtë videokonferencë, Bashkimi Evropian përfaqësohet nga Josep Borrell, përfaqësuesi i lartë i Politikës së Jashtme, kurse pala serbe nga presidenti Aleksandër Vuçiq.

Mos i humb